X
تبلیغات
امروز: شنبه 26 آبان 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق قانون لنز

تحقیق قانون لنز دسته: فیزیک
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 5 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 12

قانون لنز تحقیق قانون لنز درباره قانون لنز

قیمت فایل فقط 3,600 تومان

خرید

قانون لنز

قانون لنز كه در مورد جریانهای القایی بكار می‌رود چنین بیان می‌شود كه جریان القایی در مدارهای بسته در جهتی است كه با عامل بوجود آورنده خود مخالفت می‌كند. این قانون علامت منفی موجود در قانون فاراده را توجیه می‌كند.

مقدمه

طبق قوانین القای الكترومغناطیسی اگر شارمغناطیسی گذرا از مدار تغییر كند، نیرو محركه الكتریكی در مدار جاری می شود. با برقراری نیرو محركه القایی در مدار، جریان الكتریكی القایی در آن جاری می شود. طبق قانون لنز جهت جریان القایی در مدار در جهتی است كه میدان مغناطیسی حاصل از آن با تغییرات شار مغناطیسی گذرا از مدار مخالفت می كند. اگر چكشی را از بالای نردبانی رها كنیم، هیچ نیازی به قاعده‌ای كه بگوید چكش به طرف مركز زمین یا در جهت مخالف آن حركت می‌كند، نداریم. اگر در این موقع كسی از ما بپرسد كه از كجا می‌دانید كه چكش سقوط خواهد كرد، بهترین پاسخی كه می‌توانیم بدهیم این است كه بگوییم، همیشه به این صورت بوده است و اگر بخواهیم جوابمان علمی‌تر باشد، می‌توانیم بگوییم كه زمانی كه چكش سقوط می‌كند، انرژی پتانسیل گرانشی آن كاهش می‌یابد و برعكس انرژی جنبشی آن افزایش پیدا می‌كند.

اما اگر چكش به جای سقوط ، به طرف بالا برود، در این صورت انرژی جنبشی و انرژی پتانسیل آن هر دو افزایش پیدا می‌كنند و این موضوع پایستگی یا بقای انرژی را نقض می‌كند. استدلال مشابه را می‌توان در مورد تعیین جهت نیروی محركه الكتریكی كه با تغییر شار مغناطیسی در یك مدار القا می‌شود، بكار برد، یعنی در این مورد اخیر نیروی محركه القایی باید در جهتی باشد كه با اصل پایستگی سازگار باشد و این با استفاده از قانون لنز توضیح داده می‌شود. 

قیمت فایل فقط 3,600 تومان

خرید

برچسب ها : قانون لنز , تحقیق قانون لنز , درباره قانون لنز

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر